Keman Dersi İstanbul, Özel Keman Dersleri Tarabya - Ataşehir; Keman Kursları

 

Anadolu Yakası

Ataşehir

 

Avrupa Yakası

Tarabya

Şubelerimizde

Tek Bir Hedefimiz Var:

"Gerçek Sanat Eğitimi"

 

Private Piano Lessons

 

Piyano, Keman (Genel)

(532) 337 1885

Mobil (Genel)

(532) 317 3437

Tarabya/Sarıyer (Bale)

(212) 299 1088

Ataşehir (Bale)

(216) 315 4400

 

Harita ve Yol Tarifleri

Yetkili Sınav Merkezi

 

 

Öğrencilerimizin LCM Sınav Başarısı

(Tüm Zamanlar)

 

 1. Sınav Geçme Başarısı: %100

 2. Merit + Distinction Oranı: %100

 3. Distinction Oranı: %77

 4. Ortalama Başarı Puanı: 88

(Bu başarı oranı Türkiye'de İlktir)

 

 

 

 

London College of Music İstanbul

LCM - Tam Yetkili Sınav Merkezi

+

Konservatuar Denkliği MEB Onaylı,

Uluslararası Geçerli Diploma

 

 

(LCM is a Department of UWL)

 

Site İçi Sayfalar

 

Çocuk Korosu Hakkında

Detaylı Bilgi İçin - Klikleyiniz

 

 

Piyano, Keman Eğitiminde

Uluslararası Standartlar

 

Tamamı konservatuar mezunu

piyano ve keman öğretmenlerimiz ile

yüksek standartlarda akademik bir

eğitimin yanında,

uluslararası kabul görmüş,

 

London College of Music

 

sınavlarına yönelik programları

takip etme imkanı da sunulmaktadır.

 

Piyano Kursu ve Özel Piyano Eğitimi

 

 

TC MEB Onaylı Konservatuar Denkliği

 

DOĞRU KEMAN EĞİTİMİ

İÇİN MUTLAKA SORUNUZ

 

1

Keman öğretmeninizin üniversite diplomasını bizzat gördünüz mü? Üniversite diploması mı? Keman üzerine mi?

 

2

Takip edilen müfredat LCM gibi evrensel mi yoksa öğretmene mi has? Olası bir öğretmen değişikliğinde aynı müfredat kaldığı yerden takip edilebilecek mi?

 

3

Kurum MEB onaylı mı, konservatuar denkliği var mı?

 

4

London College of Music veya benzeri bir uluslararası sertifikasyon sınavına hazırlayabiliyor mu?

 

5

Dersler grup halinde mi yapılıyor? Farklı hızlardaki öğrenciler birbirine engel olmuyor mu?

 

6

Keman dersine girecek kişi "Konservatuarda görevliyim." diyorsa, hangi derse girmektedir? Keman mı, yoksa, örneğin, sanat tarihi mi?

 

 

Keman Eğitimi ve

- 7 Altın Soru -

 

 • Keman Dersini "Kim" Verecek? - 1

Genelde keman dersinize girecek kişi ile birebir görüşme imkanınız olmaz. "Meşhur" bir kişi ile görüştürülürsünüz ve deneme dersinizi o yapar. Sizin yapmanız gereken ise "gerçekten dersinize girecek" öğretmeni belirlemek ve diplomasını görmektir. Bunun dışındaki tüm seçenekler hem yanıltıcı hem de risklidir.

 

 • Keman Öğretmenim Üniversite Seviyesinde Konservatuar Mezunu mu? - 2

Keman öğretmenlerinin çoğu alaylıdır. Bundan korunmanın en iyi yolu öğretmeninizin diplomasını görmektir. Diplomasını istemenize rağmen göremiyorsanız problem vardır.

 

Keman öğretmeninizin diplomasının "Üniversite diploması" olup olmadığını inceleyiniz.Genelde pek çok konservatuar diploması bir üniversiteye bağlı lisenin diplomasıdır, üniversite diploması değildir. Dikkat ediniz, çünkü, konservatuar lise diploması öğretmenlik için yeterli değildir. Bazı kurumların maddi kaygılar ile bu tip eğiticilere yöneldiğini unutmayınız.

"Uzman" lık, resmi tanım gereği, sadece dalında üniversite diploması olan öğretmenlere verilen bir addır, MEB tarafından belgelenmiştir. Tüm uzman öğretmenlerin bu tip belgeleri okullarında mevcuttur. Bu dökümanları mutlaka görünüz. Kendinizi yöneticinin insafına terketmeyiniz.

"Bizim öğretmenimiz konservatuar liseden mezun ama konusunda uzman" argümanı yanlış ve yanıltıcıdır. Öğretmeninizin üniversite diploması olup olmadığını bizzat kontrol ediniz.

 

 • Öğretmenimin Diploması Hangi Anadal Üzerine? - 3

Konservatuarda yan ders olarak alınmış keman dereceleri o kişiyi sizin istediğiniz "kemanöğretmeni" yapmayabilir. Diplomanın detaylarını inceleyiniz.

 

 • Keman Öğretmenim Keman Çalabiliyor mu? - 4

Pek çok keman öğretmeninin iyi(tekniğe uygun) keman çalamadığına şahit olmak sizi rahatsız edecektir. Bir çoğu bunu "öğretmek ve çalmak farklıdır" diyerek savunur - yorum sizin.

 

 • Keman Kursu Eğitim Programı Milli Eğitim BakanlığıOnaylı mı? - 5

Keman derslerinin pek çok okulda rastgele olduğunu ve denetlenmediğinigöreceksiniz. Bazen de MEB programının geri plana itildiğini duyacaksınız. Bunun nedeni programın basitliği değil, eldeki kadronun bu programı takip edememesidir.

 

Neden MEB programının takip edilmediğini iyice irdeleyiniz. Uluslararası kurumlar ile ilgili ayrıntıları aşağıdaki maddelerde bulacaksınız.

 

 • Keman Okulu Programının "Konservatuar Denkliği"Var mı? - 6

Keman kursları tarafından takip edilen programların az bir kısmı MEB onaylıdır, bunların arasından da çok küçük bir kısmının konservatuara denk olduğu resmi olarak kabul edilmiştir. Konservatuar denkliğinin resmi yazısını mutlaka kendiniz inceleyiniz.Keman okullarının ekseriyetle verdiği eğitimin konservatuar denkliğinin olmadığını aklınızdan çıkarmayınız.

 

Konservatuara denk bir belgenin önemi konusunda kimsenin kuşkusu olmamalıdır. Bunun yerine size hemen yurt dışından elde edilebilecek görece ulaşılması çok kolay bir hedef verilecektir. Bu "sertifikaların" (dikkat edilirse bunların hepsi sertifikadır, yani katılım belgeleridir, hiç biri "diploma" değildir) hiç bir resmi geçerliliğinin olmadığını size kimse söylemeyecektir.

 

Kursumuz keman programının konservatuar denkliği Milli Eğitim Bakanlığı'nca onaylanmıştır.

 

 • Keman Dersi Grup Halinde mi Yapılıyor? - 7

Keman dersinin grubu olmaz. Keman dersleri ciddi okullarda özel ders formatında yapılır, çünkü;

 • Her öğrencinin hızı aynı olmaz, yavaş olan ezilir, hızlı olan zaman kaybeder

 • Ders süresinin çok az bir kısmında bire-bir ilgi vardır, zamanın önemli kısmı ziyan edilir. Derse gitmek için harcanan zaman ise ayrıca sorundur.

 • Her öğrenci için farklı bir eğitim stratejisi belirlenir ve farklı metodlar takip edilir, grup derslerinde bu mümkün olmaz.

Keman eğitimini ekonomik olarak kolaylaştırmaya çalışan bu yöntem sonunda sadece bir zaman kaybı olmaya ciddi bir adaydır.

 

 

 

 

Keman Kursu veya Müzik Okulunda

Karşılaşmanız Muhtemel

En "Yanıltıcı" Söylemler

 

 • "Burası hobi okul, konservatuar değil"

Bu kelimeleri hemen her okuldan duyarsınız, bu sizin beklentilerinizi törpülemek için yapılır. Daha sonra çok ilerleme görmediğinizde rahatsız olmamanız için gündeme gelmiştir.Yanlıştır - baştan beklentiyi düşürmek, daha sonradan, özellikle de öğrencide yüksek bir potansiyelin ortaya çıkması durumunda, yapılacak birşeyin kalmaması demektir.

 

Belirli bir zamandan sonra artık bu kişi istese de konservatuarlara kabul edilemeyebilir, çünkü iyi yetiştirilmemiştir. Doğrusu, öğretmenin öğrenciyi keşfetmesi ve onu baskı altına almadan gidebileceği yere kadar desteklemesidir.

 

Unutulmamalıdır ki, gereğinden hızlı gitmek kadar, gerektiğinden yavaş gitmek de motivasyon kaybına neden olur - öğrencinin sıkılmasına sebebiyet verir.

 

 • "Uluslararası pek çok müzik okulu ile bağlantımız var!"

Konservatuar denkliği MEB tarafından onaylanmış programı olmayan, ya da bu programı takip edebilecek kadrosu olmayan her kurumdan bunu duyacaksınız.

 

Uluslararası bağlantısı olmayan müzik okulu kalmamıştır, hem de hepsinin birkaç bağlantısı birden vardır. Bu uluslararası okullar sertifikalarını pazarlamak için zaten bütün müzik okullarına girmiş bulunmaktadırlar, ticari boyut çok ön plandadır.

 

Peki bu sertifikalar sizi yurt içinde veya dışında konservatuarlara veya üniversite seviyesinde akademik çalışmalara "ön koşulsuz" dahil edebiliyor  mu? Hayır!

 

Sertifikalar ve "uluslararası bağlantılar" size keman çalmayı öğretemez. Bunu ancak siz, çok çalışarak, gayret göstererek başarabilirsiniz.

 

 • "Uluslararası sertifika sınavlarına "sadece biz" sokuyoruz!"

Bu sınavlara girmek için hiç bir resmi veya gayri resmi kursu veya okulu takip etmeniz gerekmemektedir. İlgi sertifikayı veren yurt dışı kurumun internet sitesine girerek kayıt olabilir, Türkiye'de düzenli olarak açılan bu sınavlara, istediğiniz yerde, girebilirsiz, yeter ki ödemelerinizi tam olarak yapmış olun, istedikleri nota kitaplarını "resmi olarak" satın almış olun. İşin ilginç tarafı, bu okulları takip etseniz bile tüm bu sınav masrafları eksiksiz olarak tekrar sizden alınmaktadır.

 

Yukarıda bahsi geçen sertifikaların değeri konusundaki açıklamalarımızı unutmamakla beraber bu sınavlar kendinizi denemek için faydalı olabilir. Vurgulamak istediğimiz, bu sınavlara girmek için hiç bir yere bağlı olmanızın gerekmediğidir.

 

Bu durum genelde Royal Academy of Dance'in bale sınavları ile karıştırılmaktadır. Bale'de sadece "registered teacher" - "kayıtlı öğretmen" aracılığı ile bale sınavlarına girebilirsiniz, yani pratikte hakikaten bir okula bağlı olmanız gerekir.

 

Kemanda ise böyle bir yapılanma yoktur. Bu durum aslında doğaldır, keman eğitimi daha "tekil" ve özel bir eğitimdir. Toplu olarak yapılmaz, bu yüzdendir ki, öğrenci kendisi de çalışıp bu sınavlara girebilir, tek ihtiyacı bir keman ve zamandır. Bir öğretmene ihtiyaç duymayabilir, istediği seviyede bir öğretmen bulamayabilir veya buna ekonomik olarak imkan bulamayabilir.

 

Bu imtihanlar, düşünülenin çok aksine, aslında hiç bir resmi programı takip edemeyecek olan öğrenciler için daha önemlidir, kendi seviyesini belirleyebilecek başka bir aracı yoktur elinde. Keman kurslarında ise, düzenli resitaller ve sınavlar gelişimi çok daha yakından ve sıklıkla takip etmenize olanak vermektedirler.

 

Yetkili Sınav Merkezi

 

 

Bale Okulu Öğrencilerimizin

Royal Academy of Dance

Sınav Başarısı (Tüm Zamanlar)

 

 1. Sınav Geçme Başarısı: %100

 2. Merit + Distinction Oranı: %87

 3. Distinction Oranı: %30

(Bu başarı oranı Türkiye'de İlktir)

 

 

Bale Eğitiminde Türkiye'nin "Tek"

Royal Academy Of Dance

"Professional Dancers Teaching Diploma" sahibi uzman bale öğretmeni:

Ş. Ebru Sayın / Kurucumuz

(PDTD tam yetkin, resmi bir "diplomadır",

sertifika (certificate) değildir.)

 

 

RAD Eğitimi ve Sormanız Gereken

Önemli Sorular- Klikleyiniz

 

Eğitim Kadromuz = En Önemli Farkımız

Bale Dersinize Giren Tüm Öğretmenlerinizin Belgelerini Mutlaka İsteyiniz - İnceleyiniz.

Sertifika mı (certificate), diploma mı?

 

 

Bale Öğretmenimizin Başarısının

Medyadaki Yansımaları

 

 

"Ağaç Yaşken Doğrulur"

Bale eğitimini siz de gecikmeden

"doğru ellere" teslim ediniz.

 

 

Bale Eğitiminde

Uluslararası Standartlar

 

 1. 3 dilde, uluslararası standartlarda bale eğitimi,

 2. 4 kıtadan, Türkiye dışından, 40'ı aşkın yabancı öğrenci,

 3. Uluslararası geçerliliği olan 3 metodun tamamında profesyonel dans ve eğitim tecrübesi,

 4. İngilizce, Rusça ve Türkçe'yi akıcı konuşan bir kadro ve "balenin dili" Fransızca...

 

 

Konservatuara Hazırlıkta

Gerçek Uzman Rus Vaganova Kadrosu

 

 1. Konservatuar giriş sınavlarında,

 2. Uluslararası yarışmalarda,

 3. Profesyonel bale odisyonlarında,

 4. Bale / dans grup seçmelerinde aranan bale ve dans metodudur. Üst seviyede dansçı yetiştirmeye yöneliktir.

 

Ebru Bale Okulu'nda Rus Devlet Konservatuarları'ndan mezun 2 öğretmen bulunmaktadır.

 

Türk Devlet Konservatuarları da Vaganova'yı tatbik etmektedir ve bu konservatuarlardan mezun 4 öğretmeni de Ebru Bale Kursu bünyesinde istihdam etmektedir.

 

 

Bale, Piyano ve Modern Dans Okulumuz Yetkinliğini Artırıyor

 

 1. Bale okulumuz resmi öğretmenlik yetkisine sahip ilk mezunlarını 2007 yılı içinde verdi,

 2. Master programını 2008 yılı içinde başladı,

 3. Piyano dersleri ve bitirme belgesinin resmi konservatuar denkliği MEB tarafından 2009'da onaylandı,

 4. Piyano eğitiminde London College of Music tarafından 2009'da yetkili sınav merkezi olarak seçildi,

 5. Çocuk koromuz 2010'da kuruldu; "Yıldızlar" Çocuk Korosu.

 

 

Jimnastik / Cimnastik

Bale ve Dans Jimnastiği

 

Jimnastik eğitimini bale kursu ve dans okulu programlarına eklemledik. Üzerine de bir tutam Vaganova metodu ve sonuç:

 

Mezunlarımızın tamamı konservatuarlara (üniversite) girdi. Siz de bize katılın ve bu başarıya ortak olun.

 

Jimnastik eğitmenlerimizin tamamı dalında üniversite eğitimi almış (uzman) ve bunun yanında uluslararası müsabakalarda derece almış öğretmenlerden oluşmaktadır.

 

 

Bale, Dans, Piyano, Jimnastik

Eğitimine Dair Linkler - Seçtiklerimiz